top of page
Yoga Practice

I'M AN ORIGINAL CATCHPHRASE

I’m a paragraph. Double click here or click Edit Text to add some text of your own or to change the font. This is the place for you to tell your site visitors a little bit about you and your services.

Sürdürülebilir sneakerın seyri

YAZI: ESRA GÜNDOĞDU

Okyanuslardan toplanan atıklar

Adidas x Parley for Oceans’a biraz daha yakından bakalım… İkilinin Futurecraft projesinde, okyanuslardan toplanan plastik atıkların geri dönüştürülmesiyle elde edilen Futurecraft Loop Sneaker’ı haricinde bir diğer model olan Strung geçtiğimiz yıl tanıtılmıştı. 2050 itibariyle okyanuslarda canlılara kıyasla daha çok sayıda plastik bulunacağına yönelik araştırmalar da göz önünde bulundurulduğunda, benzer projeler hayati öneme sahip. Neyse ki Parley for Oceans sadece birkaç sneaker modeliyle karşımıza çıkan bir proje değil. Primeblue kategorisine sahip tüm Adidas ürünleri, okyanuslardan toplanan plastik atıkların geri dönüştürülmesiyle üretilmiş olan malzemeleri işaretliyor. Adidas dönem dönem bu iş birliğini Run for the Oceans etkinliğiyle de taçlandırmakta.

Adidas, sneaker dünyasında bir başka primeblue etiketli modelini geçtiğimiz haftalarda tanıttı. Fransız profesyonel kaykaycı Lucas Puig ile sporcunun Biarritz’deki yaşantısından ilhamla yola çıkılan Puig Primeknit modeli, okyanuslardaki plastik atıkları dert edinen bir kaykay ayakkabısı.

Hedef açığa çıkan karbondioksit miktarını sıfıra indirmek

Adidas’ın bir diğer önemli iş birliği de sürdürülebilir giyim ve sneaker alanında son derece dikkat çeken markalardan biri olan Allbirds ile. Öncelik, düşük karbon emisyonuna sahip malzemeler kullanarak bir sneaker üretmek. Bu ayakkabıların üretiminden mağazalarda yerini alana dek açığa çıkardığı karbon dioksit miktarının 7 kilogram olduğu açıklandı. Hedef bunu sıfıra indirmek.

Allbirds ile iş birliği bitmiş değil. Ayakkabı yapım sürecinde çift başına 2,16 kilogram, 

Roses Welder
SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIMIN GÜCÜ 
Urban Life

Your Text Here​​

Gals & Pals

Your Text Here​​

Lost Soles

Your Text Here​​

Running Suits

Your Text Here​​

Running Suits

Your Text Here​​

Running Suits

Your Text Here​​

Adorable Kid Holding Chicken

Adidas’ın bir diğer önemli iş birliği de sürdürülebilir giyim ve sneaker alanında son derece dikkat çeken markalardan biri olan Allbirds ile. Öncelik, düşük karbon emisyonuna sahip malzemeler kullanarak bir sneaker üretmek. Bu ayakkabıların üretiminden mağazalarda yerini alana dek açığa çıkardığı karbon dioksit miktarının 7 kilogram olduğu açıklandı. Hedef bunu sıfıra indirmek.Adidas’ın bir diğer önemli iş birliği de sürdürülebilir giyim ve sneaker alanında son derece dikkat çeken markalardan biri olan Allbirds ile. Öncelik, düşük karbon emisyonuna sahip malzemeler kullanarak bir sneaker üretmek. Bu ayakkabıların üretiminden merkeziyetindeki hükümetler.

bottom of page